Dlaczego SSI

W swojej krótkiej karierze instruktorskiej  (17 lat) miałem styczność z większością organizacji nurkowych. Cały czas się szkoląc i podnosząc kwalifikacje  dochodziłem do wysokich stopni instruktorskich. Niestety cały czas szukałem takiej organizacji, która w pełni będzie mi odpowiadać. Moim zdaniem najlepszą organizacją, która pomaga instruktorowi szkolić  jest Scuba School International.

Dlaczego ?

Po pierwsze

Nie musisz płacić za to co wiesz i umiesz, czyli  masz dostęp do wszelkich materiałów edukacyjnych, z których możesz nauczać. Nawet po zmianach. Nie musisz za to dodatkowo płacić, po prostu są one na Twoim profilu SSI, tak jak wszystkie dokumenty potrzebne do kursu.

Po drugie

Twój kursant szkoli się w tym co go interesuje  a nie w tym co wyznaczy mu organizacja. Kursant wybiera te kursy, które go interesują w zakresie nurkowań rekreacyjnych. Nie musi robić kursów pośrednich aby zrobić inne kursy.

Po trzecie

SSI pomaga w szkoleniu i nie wymaga wypełniania dokumentów, które w danym kraju nie mają mocy obowiązującej. Dokumentacja kursów jest przygotowana prosto oraz przejrzyście i  jest dostępna na Twoim profilu SSI.

Po czwarte

Federacja SSI robi wszystko, aby skrócić czas między decyzją instruktora o tym, że kursant zaliczył wszystkie ćwiczenia i testy, a dostarczeniem mu certyfikatu. Obecnie jest to kilka sekund.

Po piąte

Docenia tych, którzy się szkolą i nurkują, czyli poza programem certyfikacji kursów, prowadzi program certyfikacji dla nurków, którzy nurkują oraz dla instruktorów, którzy pracują.

Po szóste

Programy szkolenia są tak skonstruowane, aby na każdym kursie płetwonurek nabywał wiedzy teoretycznej i praktycznej.   SSI wprowadza „coś” do systemu szkolenia, jest to przemyślane i sprawdzone, tak aby certyfikowany płetwonurek SSI potrafił zachować się w każdej sytuacji pod wodą.

Po siódme

Filozofia Diamentowego Płetwonurka SSI jest zupełna i skutecznie pozwala uczyć nurkowania w każdych warunkach.

Po ósme

Trening On – line.  Materiały dla kursantów, instruktorów są on-line, więc możesz je dostarczyć lub zobaczyć w każdej chwili i w każdym miejscu na świecie. Wystarczy tylko mieć dostęp do internetu co jest już powszechne.

Po dziewiąte

SSI jest reprezentowane przez biura regionalne i krajowe, gdzie zawsze możesz zadzwonić i zawsze otrzymasz pomoc.

Po dziesiąte

SSI jest organizacją, która ma kompletny dopracowany system szkoleniowy i bardzo przemyślany.