Dlaczego SSI

W swojej krótkiej karierze instruktorskiej  (18 lat) miałem styczność z większością organizacji nurkowych. Cały czas się szkoląc i podnosząc kwalifikacje  dochodziłem do wysokich stopni instruktorskich. Niestety cały czas szukałem takiej organizacji, która w pełni będzie mi odpowiadać. Moim zdaniem najlepszą organizacją, która pomaga instruktorowi szkolić  jest Scuba School International.

Dlaczego ?

Po pierwsze

Nie musisz płacić za to co wiesz i umiesz, czyli  masz dostęp do wszelkich materiałów edukacyjnych, z których możesz nauczać. Nawet po zmianach. Nie musisz za to dodatkowo płacić, po prostu są one na Twoim profilu SSI, tak jak wszystkie dokumenty potrzebne do kursu.Oznacza to ,że Instruktor Nurkowania SSI ma cały czas i wszędzie gdzie jest dostępny internetu, dostęp do swoich materiałów.

Po drugie

Twój kursant szkoli się w tym co go interesuje,  a nie w tym co wyznaczy mu organizacja. Kursant wybiera te kursy, które go interesują w zakresie nurkowań rekreacyjnych. Nie musi robić kursów pośrednich aby zrobić inne kursy. Oznaczo to ,że warto być instruktorem róznych spacjalizacji. W SSI nie wystarczy być instruktorem płetwnurkowania, warto jest też być instruktorem specjalizacji w czym SSI pomaga.

Po trzecie

SSI pomaga w szkoleniu i nie wymaga wypełniania dokumentów, które w danym kraju nie mają mocy obowiązującej. Dokumentacja kursów jest przygotowana prosto oraz przejrzyście i  jest dostępna na Twoim profilu SSI. Jako instruktor wielu organizacji wiem ,że niejdnokrotnie trzeba wypełniac tony dokumnetów, będąc Instruktorm SSI masz dużo łatwiej, Twoje dokumnety są już wypełnione w chwili jak rejestrujesz kursanta , musisz tylko dac mu je do podpisu. 

Po czwarte

Federacja SSI robi wszystko, aby skrócić czas między decyzją instruktora o tym, że kursant zaliczył wszystkie ćwiczenia i testy, a dostarczeniem mu certyfikatu. Obecnie jest to kilka sekund. Są tematy o których na kursach instruktora , nikt nie mówi albo mówi mało, bo sa nie wygodne,np certyfikacje. W SSI mozemy się pochwalić tym ,ze każdy instruktor nurkowania może wręczyć swojemu kursantowi dyplom lub certyfikat w kilka sekund po jego certyfikacji i to jest wspaniałe.

Po piąte

Docenia tych, którzy się szkolą i nurkują, czyli poza programem certyfikacji kursów, prowadzi program certyfikacji dla nurków, którzy nurkują oraz dla instruktorów, którzy pracują. System SSI polaga na uznawaniu "cięzkiej" pracy instruktora płetwnurkowania. Wiemy ,że często jest ona przyjemna, choc czasem trafiają sie przypadki nad którymi trzeba popracować. Instruktor SSI otrzymuje punkty za każdego wyszkolonego kursanta, punkty które zostają mu na zawsze :). A nie co roku wyścig szczurów :) 

Po szóste

Programy szkolenia są tak skonstruowane, aby na każdym kursie płetwonurek nabywał wiedzy teoretycznej i praktycznej.   SSI wprowadza „coś” do systemu szkolenia, jest to przemyślane i sprawdzone, tak aby certyfikowany płetwonurek SSI potrafił zachować się w każdej sytuacji pod wodą.

Po siódme

Filozofia Diamentowego Płetwonurka SSI jest zupełna i skutecznie pozwala uczyć nurkowania w każdych warunkach. Filozofia SSI która przekazuje instruktor nurkowania to podstawy działanie nie tylko dla płetwonurka ,ale tekże dla instruktora nurkowania 

Po ósme

Trening On – line.  Materiały dla kursantów, instruktorów są on-line, więc możesz je dostarczyć lub zobaczyć w każdej chwili i w każdym miejscu na świecie. Wystarczy tylko mieć dostęp do internetu co jest już powszechne. Materiały na każdy kurs dostaniesz on line, wszystko jedno czy jest to kurs instruktora nurkowania , czy jest to kurs asystenta nurkowania czy jest to kurs pływalności. W tej chwili w SSI wszystko jest ON-LINE. Po za tym strona divessi.com  pokaże Ci gdzie zrobić kurs instruktora nurkowania ,a gdzie zrobić kurs full-cave lub wrakowy w każdym miejscu na świecie. 

Po dziewiąte

SSI nagradza tych którzy nurkuja i pracują. Jeżeli jesteś płetwnurkiem i logujesz swoje nurkowania otrzymujesz certyfikaty uznania. Jako instruktor SSI , otrzymujesz punkty (pisałem o tym w punkcie piątym),a po za tym w zależności ile punktów otrzymałeś w danym roku o tyle pomniejszy się Twoja składka. Punkty za  zasługi natomiast zostaja na zawsze :)  

Po dziesiąte

SSI jest organizacją, która ma kompletny dopracowany i bardzo przemyslany system szkoleniowy.  Instruktors SSI ma przejrzysty system dzięki czemu może skupić się na szkoleniu ,a nie szukaniu materiałów.