Najczęstsze pytania kursantów

Co to jest SSI?

SSI to skrót od Scuba School International (czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Nurkowania). Federacja powstała w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Zrzesza centra nurkowe i instruktorów nurkowania. Podstawowym założeniem filozofii SSI jest Diament Nurka, który mówi, że najlepiej wyszkolony płetwonurek to osoba posiadająca wiedzę, umiejętności, sprzęt oraz doświadczenie. Według SSI tylko instruktor pracujący lub współpracujący z SSI jest w stanie dać adeptowi nurkowania wyżej wymienione elementy.

 

Jak wyglada kurs instruktorski ? 

Na kursie instruktorskim uczysz się  jak uczyć nurkowania, jak prowadzić wykłady, jak prowadzić zajęcia basenowe, jak prowadzić odprawę przed basenen I po basenie oraz jak prowadzić nurkowania. Na kursie instruktorskim dowiesz się na czym polega filozofia I zasada działania SSI,  w jaki sposób prowadzić dokumnetację kursu oraz w jaki sposób I jak oceniać kursantów na określonych kursach. Zajęcia zazwyczaj trwają od godziny 8.00 do godziny 18.00, a potem jest praca domowa.  W tym czasie mamy zajęcia w sali wykladowej, testy, zajęcia na basenie oraz zajęcia w wodach otwartych.

Ostatnie dwa dni to egzamin. Pierwszego dnia  jest egzamin teoretyczny a drugiego egzamin z części praktycznej.

 

Ile trwa kurs instruktorski ?

To zależy z jakiego poziomu zaczynasz kurs instruktorski.

Jeżeli startujesz z poziomu Divemaster SSI (lub divemaster innej organizacji) - kurs trwa 10 dni + 2 dni egzaminacyjne.

Jeżeli startujesz z poziomu  Divecon SSI - kurs trwa 7 dni + 2 dni egzaminacyjne.

 

Gdzie prowadzonje są kursy ?

Kursy prowadzimy w Centrum Niezwykłych Nurkowań KROKODYLE w Olsztynie przy ul.Dąbrowszczaków 5/1.

Zajęcia basenowe prowadzimy na Pływalnii Uniwersyteckiej  przy ul.Tuwima 9 w Olsztynie a zajecia w wodach otwartych prowadzimy w jeziorze Ukiel, w Olsztynie. Miejsca te są w niewielkiej odległości od siebie co daje możliwość przeprowadzenia ich sprawnie.

 

Jakie uprawnienia nabywam ?

Zdobywając stopień  INSTRUKTOR OPEN WATER będziesz mógł:

 

Jakie są opłaty za bycie profasjonalnym członkiem SSI?

Aby szkolić i certyfikować w SSI musisz  mieć status aktywnego profesjonalnego członka SSI. Jednym z wymogów jest uiszczenie składki,  która na rok 2017  była opłacana do 29 lutego 2017 r. , wynosiła dla instruktora  -  600 zł netto. W tym roku został wprowadzony program, w którym otrzymuje się punkty za wyszkolenie I wydanie certyfikatów. Punkty te są zamieniane na euro i jeżeli dużo szkolisz nie musisz płacić składki instruktorskiej.

 

Co to znaczy, że instruktor powinien być afiliowany przy centrum nurkowym?

Filozofia SSI zakłada, że najlepszy kurs można zrobić  tylko w Centrum Nurkowym. Każdy instruktor aby mógł szkolić musi współpracować z danym centrum nurkowym,  rozumieć i znać zasady działania w centrum nurkowym oraz zasady współpracy.